Za zábavou na zámek Kravaře

Město Kravaře letos slaví 800 let od první zmínky a má turistům co nabídnout...

Moravskoslezský kraj
  • Autem
  • Na kole

Kdo je na návštěvě Moravskoslezského kraje, neměl by určitě opomenout podívat se do města Kravaře na místní barokní zámek, obklopený anglickým parkem. V rámci prohlídky s průvodcem zavítá do překrásné zámecké kaple, nakoukne do alchymistické dílny zdejšího majitele Michala Sendivoje a dokonce se mu otevřou dveře do pravěku. V letošním roce je navíc prohlídkový okruh obohacen o historické kočárky a dobové panenky. 

Po prohlídce si můžete dát něco dobrého v zámecké kavárně a pak hurá do parku – pro děti tam jsou připraveny různě dlouhé stezky – ať už Šifra zámeckého pána, Pohádková stezka za pokladem nebo oblíbená Prázdninová hra s ČT Déčko Zápas století. 😊

Pokud chcete v Kravařích strávit celý den, doporučujeme návštěvu městského aquaparku. Hned vedle je moderní dětské hřiště a Adventure minigolf. To vše se nachází v městské části Kravaře-Kouty, stejně jako areál Olšinky s bohatým sportovním vyžitím pro každého.

Při celodenním pobytu oceníte místa, kde se dobře najíst i vyspat – může to být hotel Silesia Golf Resort hned vedle zámeckého parku či hotel Buly Aréna, který se nachází vedle aquaparku.