Za zážitky do Zruče n. Sázavou

Nabídka Zámeckého areálu je opravdu široká, na své si přijdou dospělí, ale především rodiny s dětmi.

Středočeský kraj
  • Sázava
  • Parkoviště v objektu
  • Vlak v místě objektu
  • Muzeum / galerie
  • Autem
  • Vlakem

Přemýšlíte, jak se ve volném čase zabavit? Už nemusíte. Navštivte náš Zámecký areál ve Zruči nad Sázavou. Od dubna do října nabízíme spoustu zajímavých zážitků jen 50 km od Prahy.

Těšit se můžete na tři různé prohlídkové zámecké okruhy. Standartní malý okruh nabízí k prohlédnutí interiéry prvního patra. Druhý Velký okruh na něj poté přímo navazuje a prodlužuje ho o lázeň baronky Emmy, kapli, předkaplí, místnost pro služebné a zámeckou věž. Třetí okruh s názvem Tajemná prohlídka s komornou Agátou je prohlídka pro naše nejmladší, která nabízí prohlídku v trochu jiném stylu. Dále na zámku naleznete expozici s názvem Svět kostiček a panenek. Zde je k vidění na 4000 různých panenek a také stavebnice značky Seva. Dětem je zde také k dispozici herna, ve které se Vaše děti určitě zabaví. V půdních prostorách také naleznete expozici s názvem Od Verpánku k Baťovi, která dozajista zaujme nejen pamětníky. V zámeckém komplexu je dále k dispozici Kolowratská věž. V každém z pěti pater naleznete interaktivní prvky. Věž je samozřejmě zakončena vyhlídkou, která nabízí krásný výhled do okolí zámeckého komplexu. Ani vodáci se u nás nudit nebudou. Vodácké muzeum nabízí zajímavou expozici, ve které naleznete jak starší, tak mladší lodě, které dozajista zaujmou i širokou veřejnost. Řeka Sázava, která k našemu městu neodmyslitelně patří, má také svou expozici. V Příběhu řeky Sázavy se dozvíte zajímavé informace a také uvidíte krátký animovaný film.

Po tomto náročném programu můžete navštívit blízkou restauraci, která se nachází na náměstí pod zámkem. Restaurace U Kuklů nabízí klasická česká jídla a příjemné ceny. Po obědě si můžete udělat krátkou procházku po naší nové cyklostezce, která byla postavena přímo vedle řeky Sázavy. Cyklostezka nabízí příjemný pohled na zámek, ale také na okolí řeky, které určitě stojí za zmínění. K večeru můžete projít krásný zámecký park, který Vás určitě nadchne svým romantickým vzezřením. Kávu s dortíkem Vám pak nabídne kavárna Zručné dobroty, která se nachází přímo v zámeckém komplexu nebo kavárna Hellas ve Zručském dvoře. Hlavu můžete složit v Hotelu pod Zámkem nebo v Hotelu Zruč, které Vás určitě nezklamou.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!