Nejkrásnější pohádkový svět ve Starých Hradech

Navštivte pohádkovou říši a seznamte se s historií středověkého hradu a renesančního zámku.

Královéhradecký kraj
  • Autem
  • Pro děti
  • Zábava

Hrad a zámek Staré Hrady je vaším nejlepším tipem na výlet pro děti i dospělé. Původně gotický hrad s renesančním zámkem a předzámčím se nachází v Českém ráji - jižně od Jičína u obce Libáň. První písemná zmínka pochází již z roku 1340. Dnes se tu dokonale snoubí historie s pohádkou.

Vybírat si zde můžete hned z několika pohádkových i historických prohlídkových okruhů, v nichž uvidíte na 450 pohádkových bytostí – draky, princezny, rytíře, obry, vodníky, skřítky, čarodějnice a mnoho dalších. Provádět vás budou opravdové živé pohádkové bytosti – krásné princezny, udatní rytíři či veselé čarodějnice.

Můžete navštívit zámecké pohádkové sklepení s obry, vodníky, čertíky a draky. Jako velká novinka letošního roku je zde pro vás připravena originální zábavně naučná cesta pohádkovým sklepením, které ožívá zvukovými a světelnými efekty – pohádkovým světem vás provede hlas samotného Archibalda I., nejvyššího pohádkového čaroděje. Na hradní pohádkové půdě vás čeká lekce čarodějného létání na koštěti, a kromě čarodějnic a skřítků, i strážci velkého dračího pokladu - Obří rubínoví draci. Dalším pohádkovým okruhem je Zdravosvět a Dračí království s veselými skřítky ovocňáky, saláťáky a dračí zuboopravnou. Uvidíte tu i spoustu draků, a nakonec navštívíte Dračí královskou komnatu, kde vládne samo Jeho Veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI.

Pro dospělé mají připravenou prohlídku hradu a zámku s unikátními expozicemi z dob habsburské monarchie v prohlídkovém okruhu „JAK SE ŽILO ZA CÍSAŘE PÁNA FRANTIŠKA JOSEFA I.“. Další novinkou je prohlídkový okruh věnovaný historii piva a pivovarnictví v Zemích Koruny české – „PIVO – POKLAD ČECHŮ“.

Otevřeno je celoročně a za každého počasí!