Do vodní tvrze v Jeseníku

Historická památka v podhůří krásných hor.

Olomoucký kraj
  • Jeseník
  • Jeseníky
  • Autem
  • Vlakem

Vodní tvrz v Jeseníku je skvělým tipem na výlet, který byste neměli minout. Tato historická stavba, kde v současnosti sídlí Vlastivědné muzeum Jesenicka, p. o., nabízí fascinující pohled do minulosti regionu. Muzeum je otevřeno celoročně, s otevírací dobou od úterý do neděle, od 9.00 do 17.00 hodin. Můžete se těšit na zajímavé expozice mapující kulturu, geologický vývoj a historii tohoto regionu včetně tragických událostí čarodějnických procesů na Jesenicku v 17. století. 

Muzeum pravidelně pořádá různé tematické výstavy a kulturní akce, které zaujmou návštěvníky všech věkových kategorií. Kromě stálých expozic můžete navštívit i dočasné výstavy zaměřené na specifická historická období nebo významné osobnosti spojené s regionem. Pokud máte rádi historii a chcete se dozvědět více o tomto malebném koutě České republiky, návštěva Vodní tvrze v Jeseníku je pro vás ideální volbou.

Jeseník samotný nabízí také skvělé možnosti stravování. Můžete si vybrat z řady restaurací a kaváren, kde ochutnáte místní speciality a produkty. Restaurace často využívají čerstvé, lokální suroviny, což zaručuje vynikající chuť a kvalitu pokrmů. Nezapomeňte si dát něco dobrého k pití, například domácí limonádu.

Pro ty, kdo plánují zůstat déle, Jeseník nabízí různé možnosti ubytování, od útulných penzionů po komfortní hotely. Najdete zde také možnost wellness pobytů, kde si můžete dopřát odpočinek po dni plném objevování. Ubytování je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry nebo jednotlivce, kteří chtějí prozkoumat krásy Jeseníků a okolí. Návštěva Vodní tvrze a pobyt v Jeseníku je skvělou příležitostí k relaxaci a poznávání historie i přírody.