Pohádková stezka Adršpachem

Královéhradecký kraj
  • Adršpach
  • Autem
  • Na kole
  • Vlakem

Až pojedete na výlet či dovolenou do Adršpachu, nezapomeňte navštívit také zámek, který nabízí příjemné posezení v kavárně, historickou expozici, výstavu skla a porcelánu z 19. a počátku 20. století, horolezecké muzeum, výstavu s názvem Zámek s vůní benzínu, sbírku suvenýrů z Adršpašsko-teplických skal a dokonce i únikovou hru na téma pohádky Třetí princ. Je zde připravena také pohádková cesta ze skal na zámek hlavně pro naše malé návštěvníky.

Interaktivní cesta začíná ve skalách u Ozvěny a končí na zámku. K Ozvěně Vás navede postavička prince, kterou můžete hledat už na skalním okruhu. Krátká a příjemná cesta, podél skal tzv. Havraním městem s krásným výhledem, Vás povede krajinou a obsahuje pět stanovišť s interaktivními prvky a razítky. Děti si zkusí složit obrázek, projít labyrintem, vyfotí se s princem a princeznou a zahrají si s horolezeckými lany. Zároveň mohou sbírat razítka a sestavit slovo ZÁMEK, komu se to povede, bude mít navíc vstupné zdarma! Radost jistě budou mít i z pohádkové místnosti, kde se dají plnit tři úkoly, za které je čeká odměna. 

Přijďte si odpočinout, občerstvit se a v klidu vypít kávu, zatímco si děti budou hrát. Otevřeno máme od června do konce srpna každý den od 10 – 17 h., od září do října kromě pondělí od 10 do 17 h.