Praha - Chvalský zámek

Původně středověká gotická tvrz, renesančně a barokně upravená pražskými jezuity na dvouposchoďový zámek, který je dominantou původní obce.

Zámek
Hlavní město Praha
  • Chvalsky-zamek-1600x766-01.jpg

Parkoviště v objektu

Kola vítána

Zvířata vítána

Vlak v místě objektu

První doložené písemné zmínky o malém opevněném feudálním sídle, Chvalské tvrzi, pocházejí z počátku 15. století. Po dvě staletí měnila tvrz často své majitele až do roku 1652, kdy byla ve značně zpustlém stavu postoupena jezuitské koleji u sv. Klimenta v Praze. V tomto období byla stavebně upravena do podoby renesančního zámku, který si svou tvář s řadou architektonických detailů uchoval dodnes. Po zrušení jezuitského řádu v roce 1773 přešel zámek pod správu Zemského studijního fondu a po roce 1918 do rukou státu. V roce 1950 dostal objekt do užívání Státní statek Praha. Toto období se zapsalo do historie zámku nezměrnou devastací a hrozil jeho zánik. Rekonstrukce zámku financovaná z fondů EU byla započata v roce 2006 a v roce 2008 byl Chvalský zámek po nákladné rekonstrukci slavnostně otevřen pro veřejnost.

Zámek nabízí akce a výstavy zaměřené na rodiny s dětmi i školy.

Otevírací doba

Otevřeno celoročně

Po–Ne 9–17 hod.
24. 12. 14–16 hod.
5.–8. 7., 25. 12., 26. 12., 31. 12.  Zavřeno

Kontakt

Další památky v okolí

Při návštěvě Chvalského zámku vás v okolí čekají další zajímavé památky.

Nový Hrad Jimlín, zámek

ZAmek-NovA-Hrad-v-JimlA-nA-u-Loun-foto-VA-t-PAvek-2014-XX-result.JPG

Původně středověká tvrz přestavěná na honosný barokní zámek - sídlo s poutavou historií zdobí patrně nejrozsáhlejší kolekce malovaných trámových stropů v ČR.

Příbram - Hornický skanzen

Hornicke-muzeum-Pribram-400x300-01.jpg

Muzeum se nachází v originálních provozních a správních budovách báňského areálu a nabízí prohlídku několika kilometrů podzemí zdejších dolů na stříbro a olovo.

Kladno - zámek

zamek-kladno-6.jpg

Zámek spojuje jednu z nejstarších staveb města, umělecko-historickou památku, kulturní instituci i minulost starší než budova sama.

Kam v okolí

Mapa vám pomůže najít užitečná i zajímavá místa v okolí zámku nebo naplánovat cestu.