Zavítejte do zámeckého areálu Ctěnice

Hlavní město Praha
  • Autem
  • Na kole

Zámecký areál Ctěnice, ležící na severovýchodním okraji Prahy, je ideálním cílem pro cyklisty, rodiny s dětmi i školy. Navštivte stálou expozici Řemesla v pořádku pojednávající o historii řemeslných spolků, projděte si zámecký park s dětským hřištěm a občerstvěte se v místním bistru. Součástí areálu je také vyhlášené Zámecké zahradnictví Ctěnice.

V průběhu roku areál ožívá různými akcemi s trhy a doprovodným programem. Můžete si zatančit při masopustním průvodu, oslavit tradiční svátky jako Velikonoce či Vánoce výrobou ozdob s mistry řemesel, užít si slunný den na Květinovém pikniku nebo poděkovat přírodě za úrodu jablek při Jablkobraní.

Ctěnice jsou také vyhledávaným místem pro konání svateb. K tomuto účelu slouží udržovaný zámecký park s altánem, nově zrekonstruovaná Obřadní síň a velkorysé prostory Kočárovny. Areál zámku je možné si pronajmout i pro účely firemní prezentace či konference. V bývalé sýpce s romantickou atmosférou v současnosti funguje také hotel.

Pokud hledáte poutavý edukativní program pro skupiny studentů, jsou pro vás připraveny lektorské komentované prohlídky, přizpůsobené věkové skupině žáků. Díky těmto programům se studenti hravou formou seznámí s historií řemesel i životem v zámeckém parku.