Lešná u Valašského Meziříčí - zámek

Klasicistní zámek hrabat Kinských obklopený anglickým parkem s unikátní skladbou dřevin.

Zámek
Zlínský kraj
  • Lesna-teaser.jpg

Parkoviště v objektu

Kola vítána

Víte, že ve Zlínském kraji se nachází hned dva zámky Lešná? Lidé mají nejspíš více v povědomí ten nedaleko Zlína, protože stojí v areálu hojně navštěvované ZOO. V obci Lešná u Valašského Meziříčí ale najdete možná ještě půvabnější zámek s bohatou historií a rozsáhlou anglickou zahradou. Druhý nejcennější park na území severní Moravy se chlubí neobvyklým bohatstvím stromů a keřů, v čele se stoletými azalkami a rododendrony, které v době květu nabízí úžasnou scenérii plnou barev a vůní.

Kochat se můžete nejen parkem, ale i krásou historických zámeckých pokojů s unikátními barokními stropy, původní podlahou a vybavením z dob hrabat Kinských. K vidění je zde také historická školní třída. Pro děti je v přízemí zámku připravena environmentální herna.

V hlavní sezoně, která probíhá od dubna do září, pro vás správce objektu Muzeum regionu Valašsko chystá několik zajímavých výstav, jako Velikonoce na zámku (1. –12. 4.), Mince a platidla (1. 4. – 14. 6.) nebo Zámek s vůní benzínu (27. 6. – 31. 10.). Těšit se můžete i na řadu tradičních a hojně navštěvovaných akcí, mezi něž patří: Zámecké Velikonoce (5. 4.), Květinová slavnost (23. 5.), Pohádkový zámek (26. 5. – 5. 6.), Dny obce Lešná (12.–13. 6.), Lovecké slavnosti (14. 6.), Zámecké letní dobrodružství (1. 7. – 30. 8.), Dostaveníčko v zámeckém parku (15. 7., 29. 7., 12. 8. a 26. 8.) nebo Svatováclavská vyjížďka historických vozidel (28. 9.).

Otevírací doba

Leden, únor: na objednání
Březen - červen: Út–Ne 9–16 hod.
Září - prosinec: Út–Ne 9–16 hod.
Červenec, srpen: Út–Ne 9–17 hod.

 

Další památky v okolí

Při návštěvě zámku a parku Lešná vás v okolí čekají další zajímavé památky.

Zlín - zámek

GVCH-ZAMEK-1800x1200-result.jpg

Zámek, původně gotická tvrz z roku 1360, nejstarší stavba ve Zlíně, se nachází přímo v centru města.

Kam v okolí

Mapa vám pomůže najít užitečná i zajímavá místa v okolí zámku nebo naplánovat cestu.