Lešná u Valašského Meziříčí - zámek

Zámek
Zlínský kraj
  • Velke-mezirici-zamek-Lesna-teaser.jpg

Parkoviště v objektu

Kola vítána

Muzeum / galerie

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí

Víte, že ve Zlínském kraji se nachází hned dva zámky Lešná? Lidé mají nejspíš více v povědomí ten nedaleko Zlína, protože stojí v areálu hojně navštěvované ZOO. V obci Lešná u Valašského Meziříčí ale najdete možná ještě půvabnější zámek s bohatou historií a rozsáhlou anglickou zahradou. Druhý nejcennější park na území severní Moravy se chlubí neobvyklým bohatstvím stromů a keřů, v čele se stoletými azalkami a rododendrony, které v době květu nabízí úžasnou scenérii plnou barev a vůní.

Kochat se můžete nejen parkem, ale i krásou historických zámeckých pokojů s unikátními barokními stropy, původní podlahou a vybavením z dob hrabat Kinských. K vidění je zde také historická školní třída. Pro děti je v přízemí zámku připravena environmentální herna.

Sezona na zámku Lešná u Valašského Meziříčí letos startuje kvůli koronavirové krizi s bezmála dvouměsíčním zpožděním. Přesto Vás toho čeká během následujících měsíců spoustu. Správce objektu Muzeum regionu Valašsko pro vás připravuje atraktivní výstavu Barevný svět (26. 5. – 31. 10.) a řadu zajímavých návštěvnických programů jako Zámecké letní dobrodružství (1. 7. – 30. 8.), Dostaveníčko v zámeckém parku (15. 7., 29. 7., 12. 8. a 26. 8.) či Lovecké slavnosti (6. 9.).

 

Nejbližší památky v okolí

Hlučín - zámek

zamek-hlucin-3.jpg

Současná podoba zámku, původně tvrzi, pochází z poslední velké přestavby ve 30. letech 18. století.

Helfštýn – hrad

hrad-hefstyn-nahled.JPG

Monumentální hradní komplex patří k nejrozsáhlejším fortifikačním areálům v Evropě.

Karviná – zámek Fryštát

Karvina-zamek-Frystat-nahled.jpg

Čistě empírový zámek dokončený v roce 1800, jehož posledními majiteli byla hrabata z rodu Larisch-Mönnichů.

Další památky v kraji

×
Newsletter