Hrad Kašperk – nejvýše položený královský hrad

Krásně zbarvenou podzimní Šumavu budete mít jako na dlani když vystoupáte na hradní vyhlídku v rámci obou prohlídkových tras.
Plzeňský kraj
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky

Babí léto na Šumavě můžete strávit na Kašperku a v jeho nádherném okolí

Vyjdete se za šumavskou dominantou, na středověký hrad Kašperk, který nechal ve čtrnáctém století založit sám král Karel IV. Bývalý strážní hrad střežil zlatonosné revíry, zemskou hranici i středověkou obchodní trasu, tzv. Zlatou stezku. Dnes je oblíbeným výletním místem, odkud na svět kolem můžete nahlížet doslova s nadhledem.

V září je otevřeno vyjma pondělí denně, a to v čase 10.00 – 17.00 hod., v říjnu od 10.00 do 16.30 hod. Do nitra hradu a do jeho věží se můžete vydat s našimi zkušenými průvodci v rámci dvou oblíbených prohlídkových okruhů: "Stavba hradu" nebo "Život na hradě". Prohlídku je možné absolvovat i s menším psem.

Přímo v areálu nádvoří je občerstvení, kde je například na čepu exkluzivní kašperské pivo Šplhavec, hradní grill a prodej suvenýrů. Vstup na nádvoří je zdarma.

Hrad je dějištěm řady kulturních akcí, ať už divadel, koncertů nebo výstav. Vyplatí se tedy sledovat oficiální web kasperk.cz.

Z parkoviště vzdáleného 1,5 km vede příjemná a nenáročná cesta lesem. Nedaleké Kašperské Hory jsou vzdálené 3 km.

Fotogalerie