Polička – Barokní radnice

Radnice / dvůr / dům
Pardubický kraj
  • policka-radnice-uvod.jpg

Parkoviště u objektu

Kola vítána

Vlak v místě objektu

Barokní radnice v Poličce

Honosná barokní budova byla postavena v letech 1739-1744 dle návrhu Františka Maxmiliána Kaňky na místě radnice ze 14. století. Je výraznou městskou dominantou se statutem národní kulturní památky.

V radnici naleznete expozice Staré umění na Poličsku od gotiky do 19. století, obrazovou galerii významného rakouského rodu Hohenemsů a expozici moderního umění. Součástí je i HRÁTNICE - interaktivní herna pro malé i velké.

Významnou dominantou města je kostel sv. Jakuba, v jehož věži se ve výšce 36 metrů nad zemí nachází rodná světnička světově uznávaného hudebního skladatele Bohuslava Martinů. Chloubou Poličky je městské gotické opevnění, které patří mezi nejzachovalejší v Evropě.

A také můžete navštívit interaktivně pojaté expozice muzea, ve kterých můžete zakládat město, dobově se odívat, smlouvat na tržišti nebo se zaposlouchat se do hudby Bohuslava Martinů. Vstoupit do světa křehké a barevné krásy horáckého skla a vyzkoušet si své znalosti v lavicích školní třídy z přelomu 19. století.

Sezóna přináší tvořivé dílny pro děti i dospělé i divadelní představení a dotykovou výstavu k výročí 600 let od vstupu husitských vojsk do Poličky plnou válečné zbroje, dámských gotických šatů, hravých aktivit i vyrábění – ŽIŽKA PŘED BRANAMI.

Otevírací doba

PO
ÚT
ST
ČT
SO
NE

Nejbližší památky v okolí

 

Moravská Třebová, zámek

DSC-1430-result.JPG

Jeden z nejvýznamnějších renesančních zámku v ČR zdobí jedinečné manýristické arkádové nádvoří.

Svojanov, hrad a zámek

Hrad-Svojanov-400x300-01.jpg

Jeden z nejstarších královských hradů z 1. pol. 13. st. je jedinečnou kombinací stavebních stylů gotiky a empíru.

Košumberk – hrad

kosumberk-hrad-nahled.jpg

Pozůstatky gotického hradu ze začátku 14. století s přistavěným renesančním zámkem ze začátku 17. století.

Další památky v kraji

 
×
Newsletter