Podcasty

V polovině roku 2021 začal redaktor a moderátor Martin Karlík - na popud Asociace nestátních otevřených památek (ANOPA) - natáčet trošku neobvyklé rozhovory (podcasty) s kastelány, majiteli či nájemci kulturních a technických památek. Přijměte pozvání k jejich poslechu - jistě se dovíte mnoho zajímavých a možná i překvapivých informací... Příjemný zážitek!

Představení Asociace nestátních otevřených památek

Poslechněte si, co dělá a jak vznikla Asociace nestátních otevřených památek ANOPA. Jedním z produktů této asociace je například i soubor podcastů nazvaných Za branou památek.

Poslouchat

Za branou pivovaru Lobeč

Parostrojní pivovar v Lobči vznikl v době renesance. Tehdy neměl ještě ten parní stroj, ten přibyl až později. Pivo se v něm vařilo po staletí až do 2. světové války. Pak pivovar sloužil třeba i jako garáž pro traktory. Pavel Prouza je architekt, který spolu se svou ženou lobečský pivovar koupil, obnovil a teď do této živé industriální památky láká návštěvníky.

Poslouchat

Za branou zámku Brandýs n. Labem

Navštivte zámek, který mohl být hotelem, a o který měl zájem Hollywood. 

Poslouchat

Za branou zámku Červený Hrádek

V severočeském Jirkově stojí zámek Červený Hrádek. Není to ten Červený Hrádek, kde si Milouš Jakeš připadal jako kůl v plotě. Je to zámek, který nabízí ubytování a zároveň je otevřený návštěvníkům.

Poslouchat

Za branou Chvalského zámku v Praze

Zámek na okraji Prahy láká návštěvníky hlavně na výstavy. Ty se tu obměňují několikrát do roka, aby měli lidé potřebu sem chodit opakovaně.

Poslouchat