Podcasty

V polovině roku 2021 začal redaktor a moderátor Martin Karlík - na popud Asociace nestátních otevřených památek (ANOPA) - natáčet trošku neobvyklé rozhovory (podcasty) s kastelány, majiteli či nájemci kulturních a technických památek. Přijměte pozvání k jejich poslechu - jistě se dovíte mnoho zajímavých a možná i překvapivých informací... Příjemný zážitek!

Představení Asociace nestátních otevřených památek

Poslechněte si, co dělá a jak vznikla Asociace nestátních otevřených památek ANOPA. Jedním z produktů této asociace je například i soubor podcastů nazvaných Za branou památek.

Poslouchat

Za branou zámku Brandýs n. Labem

Navštivte zámek, který mohl být hotelem, a o který měl zájem Hollywood. 

Poslouchat

Za branou Letohrádku Mitrovských / Brno

Mezi paneláky - ve stínu socialistické džungle - stojí poslední brněnský letohrádek postavený rodinou Mitrovských v neobvyklém přechodném stylu Ludvíka XVI. Je majetkem města, ale v nájmu ho má soukromý provozovatel Petr Lukas, který mu po mnoha letech stagnace dal kulturně společenskou náplň.

Poslouchat

Za branou zámku Karlova Koruna / Chlumec nad Cidlinou

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou patří stejně jako hrad Kost rodině Kinských. V čem je hrad jiný než zámek. Jaký vliv má na zájem turistů, svatebčanů nebo pořadatelů kongresů poloha památky. Jeden z majitelů Francesco Kinský dal Borgo popisuje, jak se Kost a Karlova Koruna liší a co mají společného.

Poslouchat

Za branou hradu Kašperk

Poslechněte si o tom, jak je pro kastelána Václava Kůse důležitá multikára, proč musí mít kočky, jaké divadelní hry se hrají na Kašperku a kde se bere dříví na opravu hradu.

Poslouchat