O projektu

Poznejte vizi projektu, jeho příběh i náš tým.

  • teaser-01-result.jpg
about-1.png

Ahoj všem

Jmenuji se Petr Lukas a druhou dekádu působím jako kastelán na „volné noze“. Právě teď se nacházím na třetí památce na Moravě, kterou spravuji - v brněnském Letohrádku Mitrovských. Se svým malým týmem – Katkou a webmasterem Josefem – jsme pro vás (uživatele i památky) připravili dlouhodobý projekt „Objevuj památky“.

about-2.png

Proč komplexní webový portál?

Protože u nás doposud neexistuje webový portál, na kterém byste našli všechny veřejnosti přístupné kulturní a technické památky, rozhodli jsme se takový web založit, provozovat a postupně plnit, aby všem posloužil jako rádce pro výpravy za poznáním architektonického dědictví. Zkrátka, aby vás inspiroval k objevování a navštěvování našich úžasných památek. Na avizovanou komplexnost však potřebujeme chvíli času. Aktuálně představujeme téměř 80 objektů, které se zapojily napřímo, další - prozatím nerozhodnuté - budeme postupně vkládat - po jejich příhlášení do projektu. Naším ambiciózním cílem je prezentace osminásobku současného stavu (nejprve soukromých, obecních, městských a krajských objektů), ale to chce svůj čas (některé nezapojené památky jsou poněkud tvrdohlavé). Buďte tedy, prosím, trpěliví, věříme, že to bude stát za to! 

about-3.png

Máme plán do budoucna

Chceme postupně shromáždit roztříštěné informace na jednom místě a vytvořit moderní prezentační a zároveň mediální platformu, bez ohledu na to, o jak velkou nebo důležitou památku se jedná. V první fázi projektu se zaměříme na představení památek v majetku soukromníků, církví, obcí, měst a krajů, ve druhé fázi, podstatně později, připojíme – s ohledem na avizovanou komplexnost – také objekty ve státní správě. Na druhou fázi však zatím nespěcháme, máme před sebou veliký úkol zvládnout první část...

about-4.png

Sociální media a další aktivity

Webový portál, propojený s facebookem a instagramem, určitě není jedinou náplní celého projektu. Každoročně před hlavní turistickou sezónou informujeme média i naše uživatele o novinkách na zapojených památkách, pro individuální i skupinové turisty připravíme motivační program se soutěží, společnou celostátní akci nebo společný suvenýr. Pravidelně vydáváme tištěný materiál /brožurku/ a postupně plánujeme i další zajímavé produkty a aktivity, o kterých budeme na našem webu a facebooku včas informovat.

about-5.png

Děláme to pro turisty i pro památky

Primárně má tedy náš projekt sloužit pro informovanost široké veřejnosti, v budoucnosti i zahraničním turistům. Zároveň má podpořit zapojené památky navýšením povědomí o jejich jedinečnosti, potenciálu nebo aktuální turistické nabídce a tím pádem napomoci k růstu návštěvnosti. 

Už znáte Objevuj památky?
Nenechejte si to pro sebe a řekněte to ostatním!