Třebíč - zámek

Zámek
Kraj Vysočina
  • zamek-trebic-uvodni.jpg

Bezbariérový přístup

Možnost stravování

Parkoviště v objektu

Kola vítána

Vlak v místě objektu

Muzeum / galerie

O zámku Třebíč

Muzeum Vysočiny Třebíč nabízí mnoho různých pohledů na dějiny i svět kolem nás, s nimiž se může návštěvník seznámit ve čtyřech stálých expozicích. Zároveň muzeum každoročně připravuje zajímavé krátkodobé výstavy, programy pro školy, je otevřeno badatelským aktivitám a pravidelně organizuje celorepubliková setkání muzejních pracovníků. 

Svět neživé přírody: Expozice představuje rozmanitou sbírku mineralogickou, petrografickou, soubor tektitů a zvláštní pozornost je věnována unikátnímu souboru moravských vltavínů. Tato trasa návštěvníkům umožňuje nahlédnout do světa regionální geologie a geologického vývoje Třebíčska.

Svět portálů a bran: Klášterní expozice připomíná místní historickou tradici benediktinského řádu. Návštěvník vstupuje do autentických prostor někdejšího kláštera, kde se seznámí s dějinami církevních řádů v Třebíči, s krásou klášterní architektury a rovněž s osudy duchovních ve 20. století.

Valdštejnové na Třebíči: Zámecká expozice přináší vůbec poprvé pohled na přítomnost rodu Valdštejnů v Třebíči, a to především na přelomu 19. a 20. století. V rámci této trasy je představena také část jedinečné sbírky dýmek.

Lidé. Místa. Osudy: Muzejní expozice přibližuje v nových souvislostech příběhy lidí a míst Třebíčska napříč staletími. Vystaveny jsou nejcennější sbírkové předměty uměleckohistorické, zvláštní prostor je věnován tradici třebíčských betlémů, životním osudům básníků Vítězslava Nezvala a Jana Zahradníčka, či sbírce orientálií a militarií.

Otevírací doba

Leden - červen: Út-Ne 9-12, 13-17 hod.
Červenec, srpen: Po-Ne 9-12, 13-17 hod.
Září - prosinec: Út-Ne 9-12, 13-17 hod.

Kontakt

Nejbližší památky v okolí

Dukovany - zámek

zamek-dukovany-teaser-2.JPG

Reperezentativní sídlo v pozdně barokním stylu s klasicistními prvky.

Roštejn - hrad

hrad-rodstejn-12.jpg

Goticko-renesanční lovecké sídlo ležící uprostřed lesů v malebné krajině Jihlavských vrchů.

Police - zámek

zamek-police-4.jpg

Goticko-renesanční zámek z 16. století je nejvzácnější památkou v tomto stylu v kraji Vysočina a patrně i v celé ČR.

Další památky v kraji

×
Newsletter