Chudenice - Starý Czerninský zámek

Zámek
Plzeňský kraj
  • Chudenice-zamek-teaser.jpg

Parkoviště v objektu

Kola vítána

Zvířata vítána

Muzeum / galerie

O Starém zámku v Chudenicích

Starý Czerninský zámek je jednou z dominant Chudenic na Klatovsku a nejstarším rodovým sídlem významného českého šlechtického rodu Czernínů z Chudenic, který je připomínán již ve 13. století. Starý zámek na náměstí byl z původní gotické tvrze přestavěn v 16. století renesančně a v 18. století upraven barokně. Od roku 1945 je zámek majetkem Městyse Chudenic, který objekt spravuje dodnes.

Zámecké pokoje a salonky jsou plně vybaveny historickým nábytkem a mnoha zajímavými předměty a obrazy. Jde o autentické kusy nábytku a předmětů, dochovaných po Czerninech z Chudenic, původem ze zámku Lázeň.

V prvním okruhu nahlédnete nejen do zámecké knihovny, jídelny, andělského pokoje, černé kuchyně a mnoha salonků, ale nahlédnete i do pokoje Dobrovského a orientálního salonku nebo dámského budoáru s ložnicí a koupelnou se zabudovanou historickou vanou.

Ve druhém prohlídkovém okruhu navštívíte nejstarší části našeho zámku, tedy prostory původní tvrze. Společně navštívíme jedinou dochovanou obrannou baštu původní tvrze s expozicí obytného prostoru pána tvrze, kuchyni, potravinový sklep se zbytky původního točitého schodiště do kuchyně. Uvidíte původní bránu tvrze se zbytky želez od padacího mostu a dochované gotické střílny. Dále zázemí obyvatel tvrze a sklepy s expozicí útrpného práva.

Kontakt

Nejbližší památky v okolí

Blovice - zámek Hradiště

Blovice-zamek-hradiste-nahled.jpg

V novogotickém zámku sídlí muzeum, které nabízí prohlídky stálých expozic i krátkodobých výstav.

Kašperk - hrad

Kasperk-hrad-nahled.jpg

Nejvýše položený královský hrad založený roku 1356 z příkazu římského císaře a českého krále Karla IV.

Klenová – zámek a zřícenina hradu

Klenova-hrad-zamek-nahled.jpg

Romantický areál tvoří zřícenina středo-věkého hradu a novogotický zámek. Dnes galerie současného umění.

Další památky v kraji

×
Newsletter