Závěr roku ve vile Löw-Beer v Brně

  • Teaser-02.jpg

Pokud vás nebaví sychravé podzimní dny, ale zároveň nevydržíte sedět doma, navštivte nejmladší pobočku Muzea Brněnska - teprve nedávno zpřístupněnou vilu Löw-Beer v Brně. Budova v letech 1913–39 patřila Alfredu Löw-Beerovi, židovskému velkoprůmyslníkovi a obchodníku s textilem, který věnoval na konci 20. let 20. století část pozemku své dceři Gretě. Ta zde společně s manželem Fritzem Tugendhatem vybudovala v letech 1929-30 rodinný dům – dnes světoznámou vilu Tugendhat.

Kromě dlouhodobé expozice Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat v hlavní budově, si až do konce roku můžete prohlédnout výstavu Textilní firma Mořic Fuhrmann 1918–1948 v galerii Celnice. Výstava se věnuje textilní firmě Mořic Fuhrmann v kontextu let 1918, 1938 a 1948. Představí historii tohoto podniku na koberce a plyše a nastíní výzvy, jimž museli němečtí židovští podnikatelé čelit po vzniku Československé republiky.

Za první republiky bylo Brno v oblasti textilu městem celosvětového věhlasu – přezdívalo se mu moravský Manchester. Přijďte blíže poznat jednu z rodin, která se podílela na vlnařské tradici a která pomáhala udávat ráz města.