Zámek Zruč nad Sázavou

Zámek opředený nejedním tajemstvím.
Středočeský kraj
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky
  • Vlakem

Historie zručského panství sahá pravděpodobně až do počátku vrcholného středověku. První dochovaná písemná zmínka pochází ale až z roku 1328. Současná podoba zámku je završením mnohasetletého vývoje této stavby. Od středověkého hradu, přes pevnost, renesanční zámek, barokní či klasicistní panství, sídlo Národního výboru a dalších institucí až do dnešní podoby, kdy příkladně zrekonstruovaný zámek patří městu a kromě sídla Městského úřadu nabízí nepřeberné množství vyžití pro návštěvníky všech věkových kategorií. 

Malé turisty naláká například Království panenek na zámecké půdě, interaktivní expozice Příběh řeky Sázavy nebo zábavně - naučná Stezka rytíře Miloty v zámeckém příkopu. Pro dospělé návštěvníky je připraven Malý či Velký prohlídkový okruh zámeckými interiéry, Regionální muzeum s expozicí Od verpánku k Baťovi nebo Zámecká galerie. A kdo přijede po vodě a ještě jí nebude mít dost, může si užít Vodácké muzeum v areálu zručského dvora, pár kroků od zámku. Pokud by někdo chtěl ještě dále poznávat historii zámeckého areálu, může si projít udržovaný anglický park nebo navštívit pozůstatek původního hradu - Kolowratskou věž.

Zkrátka na zámku ve Zruči nad Sázavou a v jeho blízkém okolí můžete odpočinkově i aktivně strávit celý den - ani děti se ve Zruči nebudou nudit!!! 

Fotogalerie