Zámek Lešná u Valašského Meziříčí

Malebný zámek v hodnotném anglickém parku.
Zlínský kraj
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky
  • Vlakem

Většina lidí neví, že Lešné jsou ve Zlínském kraji dvě. Známější je zámek Lešná u Zlína, hlavně díky zoologické zahradě v bezprostřední blízkosti, což je škoda, protože v obci Lešná u Valašského Meziříčí se nachází zámek Kinských s dlouhou a zajímavou historií. Skrývá ho vzrostlý anglický park, který byl založen počátkem 19. století a je odborníky hodnocen jako druhý nejcennější na území severní Moravy a Slezska. Park se vyznačuje neobvyklým bohatstvím stromů a keřů, zejména až stoletými jedinci azalek a rododendronů. Pokud byste se chtěli o parku dozvědět více, je možné si objednat komentovanou prohlídku parku.

Kochat se můžete nejen přírodou, ale i uměním při prohlídce zrekonstruovaných zámeckých pokojů s barokními stropy a vybavením z doby hrabat Kinských. Mimo historických sálů můžete navštívit také sezónní výstavu a pro děti je v přízemí zámku připravena environmentální herna.

Během celé sezóny je pro všechny návštěvníky připraveno množství kulturních akcí, jejichž obsah a termíny najdete v kalendáři akcí zámku.