Zámek Frýdek

Zámek Frýdek dříve vězení zbojníka Ondráše, dnes Muzeum Beskyd Frýdek-Místek.

  • Frydek-mistek-teaser.jpg

Dříve strážní hrad nad řekou Ostravicí se během staletí proměnil v zámek. Dnes je sídlem Muzea Beskyd Frýdek-Místek

Během návštěvy na vás čekají zámecké interiéry nebo expozice o historii města Frýdku-Místku. Muzeum pořádá výstavy umělecké, etnografické, historické i přírodovědné.
Každý prázdninový víkend pořádáme netradiční prohlídky Zámeckého okruhu. S průvodci v kostýmech navštívíte Rytířský sál, Gloriet nebo Zámeckou kapli svaté Barbory.

Až do 2. září 2018 potrvá výstava Historie hudebních automatů, kterou si nejen můžete prohlédnout, ale i poslechnout! Flašinety, orchestriony, manopany, fonografy, ale i rádia od nejstarších až po mp3.

Nejen pro malé slečny a maminky máme připravenu výstavu Kočárky, aneb Kdo se nevozil jako by nebyl. Princezka, kukaň, osmipérák, ale také americký kočárek, sklápěcí vozík či vozík tažený zvířetem – od 2. poloviny 19. století byly v těchto vynálezech převáženy velmi malé děti, aby mohly být od narození více na zdravém vzduchu a to ve své přirozené poloze, neboť při delší procházce „…síly chůvy ochabují čím dále, tím více, děti pak sedějí na rameně chůvy celé schoulené a dostávají pak z toho bočitost páteře a zkřivení nohou.“ Výstava potrvá do 9. září 2018.