Navštivte Zámecké slavnosti ve Šluknově

Koncem června rozhodně zamiřte do nejsevernějšího českého městečka na tradiční slavnosti

  • zamek-sluknov-uvodni.jpg

Ještě jste nenavštívili Šluknovský zámek, který je po velkém požáru v roce 1986 a následném dvacetiletém chátrání opět v celé své kráse otevřen veřejnosti? Potom máte jedinečnou příležitost, spojit návštěvu Šluknovského zámku s největší kulturní akcí ve městě. První zrekonstruované prostory zámku se otevřely v roce 2006 a na oslavu tohoto okamžiku vznikly první Zámecké slavnosti. Rok co rok, poslední víkend v červnu, docházelo při Zámeckých slavnostech k postupnému vzkvétání našeho zámku.

Zámecké slavnosti nejsou koncipovány jen jako klasické tradiční městské slavnosti. Jsou oslavou našeho nejvýznamnějšího objektu ve městě – jediného zámku v severní části okresu Děčín a zdejším regionu, vždy jsou laděny do dobového stylu, ve kterém ožívá celý zámek a přilehlý park. Organizátoři jsou oděni v dobovém oblečení, program je laděn do historického stylu, řemeslné stánky nabízí spoustu regionálních produktů a další atraktivity, vůně výborného občerstvení se line celým parkem…

Zámecké slavnosti se svým přeshraničním charakterem jsou letos již 14. rokem regionální tradicí, na kterou vás srdečně zveme.

Program Zámeckých slavností ve Šluknově (28. a 29. červen 2019):

V pátek 28. června budou slavnosti zahájeny starostkou města v 19 hodin v zámeckém parku u Šluknovského zámku. Poté na pódiu vystoupí Václav Lebeda - Voxel se svou folk-popovou show. Večer zakončí kapela Kabát Revival.

V sobotu 29. června se otevře naučná stezka a dva dobové tábory /drezury koní, bitva z Třicetileté války, renesanční tance či dobová kapelu Bardi/.

Na dětské scéně vystoupí skupina Maxíci, dále místní skupina mažoretek, divadelní soubor Rolniča zahraje pohádku „Čertimlýn“ a nebude chybět živý medvěd Hugo, minifarma Žežulka, jízdy na koních a hry pro nejmenší.

Nejen při vínečku zazpívá Jožka Černý s cimbálkou.

Následuje dobový program a koncert žáků ZUŠ Šluknov. Večer vystoupí David Koller – frontman kapely Lucie a revival kapela Kroky Michala Davida. V úplném závěru se můžete těšit na ohnivou show Piráti z Karibiku, která proběhne na zámeckém rybníce a velkolepý ohňostroj.