Za zážitky na hrad Roštejn

Po rozsáhlé rekonstrukci se hrad postupně otevírá veřejnosti
Kraj Vysočina
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky

Pokud hledáte památku, kde si na své přijdou malí i velcí cestovatelé, cyklisté i pěší, tak je hrad Roštejn ideální volbou. 

Příroda, historie, ale i Jazz na hradě...

Bývalý lovecký hrad leží v malebné krajině mezi městy Telč a Třešť. Svou historií byl vždy svázán s nedalekým telčským panstvím, jehož majitelům poskytoval zejména kratochvíli a hospodářské zázemí. Historie Roštejna byla po staletí propojena i s oborou, která dříve hrad přímo obklopovala.

Teprve nedávno byla zpřístupněna historická trasa nazvaná Lovecké sídlo v proměnách dějin a návštěvníci se dozví mnoho zajímavých informací o historii a využití hradu, který však v roce 1915 zachvátil ničivý požár. Pozornost je věnována také tématu dobového stravování a stolování - např. v kuchyni, přípravně, sklepení a samozřejmě v hodovní síni. 

Na hradní trasu s průvodcem navazuje interaktivní expozice Příroda, lovectví a myslivost, kterou je možné procházet samostatně. Během prohlídky lze vyzkoušet množství aktivit, prolézt mraveništěm, zahrát si v lesní herně nebo lenošit na pomyslné louce v Botanickém sále.

Z věže se rozhlédnete do všech světových stran...

Zdatní jedinci mohou vystoupat na 50 metrů vysokou sedmibokou hradní věž, odkud se naskýtá krásný výhled na zvlněnou krajinu Jihlavských vrchů, nedalekou oboru a malé vesničky v blízkém či vzdálenějším okolí. Z nádvoří je přístupná také hradní kaple zasvěcená patronu lovectví a myslivosti sv. Eustachovi - nejkrásnější a nejhodnotnější prostor hradu s vynikající akustikou. Po všech prohlídkách nás napojí a nasytí v hradní krčmě. Okolím hradu a obnovenou oborou nás provede naučná stezka, zajímavý je i geopark Vysočina s četnými skalními útvary.

Neváhejte a vypravte se na zrekonstruovaný hrad Roštejn v srdci Vysočiny!

Fotogalerie