Za výstavami na zámek Blansko

Kromě historických interiérů a tematických stálých expozic pořádá muzeum i krátkodobé výstavy.

  • blansko-teaser.jpg

Trojici zajímavých výstav připravilo pro návštěvníky Muzeum Blanenska na místním zámku.

STOPA: VYŘEŠ ZLOČIN!

Máte rádi detektivky? Sherlock Holmes, Hercule Poirot a Jessica Fletcherová jsou vašimi idoly? A víte vlastně, jak pátrání po pachatelích zločinu vypadá ve skutečnosti? Pokud ne a rádi byste nahlédli pod ruku skutečným detektivům a kriminalistům, přijďte navštívit sezónní výstavu Stopa: Vyřeš zločin! Seznámíte se s moderními kriminalistickými metodami a budete si moci na vlastní kůži vyzkoušet průběh vyšetřování zločinu a prověřit své schopnosti odhalit jeho pachatele. Výstavu nám zapůjčilo Mendelovo muzeum v Brně a je instalována v zámeckém sklepení. Přijďte se zchladit a zažít trochu adrenalinu, těšíme se na vás! Výstava potrvá do 16. 9. 2018.

TAJEMSTVÍ JESKYNNÍCH KOSTÍ

Letní výstava o jeskynní paleontologii. Seznámíte se s pravěkým světem jeskynní a jejich obyvateli – od medvěda, lva po jaguára. Uděláte si obrázek a o tom, jak šel čas v Moravském krasu od doby ledové do dnešních dnů. Unikátním objektem je na výstavě kompletní kostra jeskynního lva, sestavená s pomocí 3D tisku. Výstava potrvá do konce srpna.

10 x 10 LET REPUBLIKY NA BLANENSKU

Výstava představí zásadní společenské, průmyslové a obchodní, politické a kulturní události z regionu, ke kterým od roku 1918 do současnosti došlo. Pro členění tématu bylo zvoleno 10 období, které na svém konci i začátku mají “magickou” osmičku, počínaje rokem 1918. Cílem výstavy je představení změn v regionálním měřítku a jejich porovnání se zásadními událostmi v měřítku celostátním a zamyšlení se nad možnými faktory, které ovlivňovaly vývoj během posledního století.

Vernisáž proběhne 7. 9. 2018 v 17:00 v multimediální síni muzea. Zahájení proběhne v prvorepublikovém stylu a zazpívají při ní Sestry Havelkovy. Výstava potrvá až do 2. 11. 2018.