Výstava porcelánu ze sbírek Zámku Slavkov-Austerlitz

Vzácné ukázky předních evropských porcelánek

  • Zamek-Slavkov-Austerlitz-00.jpg

To nejlepší ze sbírky porcelánu české větve Kouniců 

Poprvé v historii představuje Zámek Slavkov-Austerlitz průřez sbírkou porcelánu. Návštěvníci se tak mohou seznámit s částí původního muzejního fondu, i s porcelánem, kterého se dotýkali a který používali členové české větve rodu Kouniců. Celá výstava je bude doplněna o stručnou historii vzniku porcelánu. Výstava probíhá v Galerii OK v 1. patře slavkovského zámku. Přijďte i Vy obdivovat tuto „křehkou krásu“.

Snad každé muzeum, ať již má jakékoli zaměření, má ve svých sbírkách nějaký předmět z keramiky, kameniny či porcelánu. Tyto předměty se staly neoddělitelnou součástí lidského života. Zámek Slavkov-Austerlitz letos vůbec poprvé představí svou sbírku na výstavě „Porcelán ze sbírek ZS-A“, kterou bude možné zhlédnout od 12. září do 24. listopadu 2019.

Mezi vystavenými exponáty najdete výrobky míšeňské porcelánky, vídeňské porcelánky, porcelánky z Horního Slavkova (první česká porcelánka založená roku 1792), porcelánky Thun (druhá nejstarší porcelánka v Čechách, která vznikla v Klášterci nad Ohří v roce 1794), porcelánky Březová (třetí nejstarší porcelánka, která vznikla v Čechách v roce 1803), porcelánky ve Staré Roli a dalších.