Zámek Kravaře

Moravskoslezský kraj
  • Na kole
  • Autem
  • Vlakem

Pro velké i malé milovníky historie je ideálním cílem zámek nazývaný "barokní perlou Slezska". Neotřelá expozice seznamuje poutavou formou návštěvníky s jednotlivými historickými etapami zámku i celého města. Nejen že nahlédnete do alchymistické dílny bývalého tajemného majitele zámku a panství, Michala Sendivoje ze Skorska, dvorního alchymistty u dvora císaře Rudolfa II., ale poznáte také život šlechtických rodů či obyčejného hlučínského lidu. Podíváte se také do daleké historie – přesněji do mladší doby bronzové s archeologickými nálezy na území Kravař. Opravdovým skvostem kravařského zámku je barokní kaple s komplexně zrestaurovanou stropní freskou. V letošní sezóně je prohlídkový okruh speciálně pro malé návštěvníky doplněn o zajímavou výstavu "Hračky ze zámku a podzámčí", a navíc každý prázdninový pátek budou v běžné otevírací době probíhat zábavně-poznávací prohlídky s našimi průvodci a animátory.

Zámecký park a okolí

Zámek obklopený 20ti hektarovým parkem anglického typu vybízí k procházkám pod staletými duby, kolem romantických potůčků a rybníků. Na své si zde přijdou také hráči golfu, neboť součástí tohoto zámeckého parku je také 18ti jamkové golfové hřiště. A u sportu ještě zůstaneme. Turisté si mohou cestu zpestřit návštěvou aquaparku či vyjížďkou po označených cyklotrasách, včetně cyklostezky č. 55 z Krnova, která prochází zámeckým parkem až do Dolního Benešova – Zábřehu.
Z významných sakrálních staveb ve městě rozhodně stojí za zmínku chrám sv. Bartoloměje s renesanční věží, v němž se nachází unikátní vitráž P. Marie rozvazující uzly.

 

Fotogalerie