Svět hlavolamů v Letohrádku Mitrovských v Brně

Výstava pro fanoušky hlavolamů a retra

  • teaser-alt.jpg

Svět hlavolamů v Brně

Letohrádek Mitrovských připravil na podzimní měsíce (14. 9. - 17. 11.) interaktivní výstavu, kde si každý vyzkouší, jak mu to myslí a potrápí svůj mozek…

K vidění a rozluštění jsou nejstarší hlavolamy světa zpracované výtvarnicí Věrou Tataro – např. Ramsesova hvězda, Dürerův čtverec, mosty v Königsbergu, první křížovka s původním zněním, ale i klasické „retrohlavolamy“ jako Rubikova kostka, Rubikův had (Twist), Babylonská věž a mnohé další. Dřevěné, kovové, plastové, velké nebo třeba do kapsy – celkem přes 120 exponátů ke shlédnutí a z nich zhruba jednu čtvrtinu si návštěvníci mohou vyzkoušet.

Zajímavostí je největší evropský hlavolam Big Pelikan...

Připravené jsou interaktivní hlavolamy, kde lze zkusit vyndat obřího ježka z klece, projet se bludištěm nebo třeba sestavit si lomený oblouk z molitanových bloků apod. Součástí jsou také hádanky, rébusy, logické úlohy nebo hry – hravou formou si malí i velcí procvičí bystrost, logické myšlení, paměť, kombinační schopnosti, týmovou spolupráci a hlavně trpělivost! Půjde také o šikovné ruce, chytrost a logiku.

Výstava je určená pro všechny věkové skupiny...

Zkombinujte svůj intelekt a zručnost a pokuste se vyřešit připravené úkoly... to vše v krásném prostředí posledního brněnského letohrádku - rodiny Mitrovských.

×
Newsletter