Letohrádek Mitrovských + Augustiniánské opatství

Jarní Brno láká turisty vždy na mnoho akcí. Rádi bychom Vám doporučili objekty se zajímavou návštěvnickou nabídkou pro přespolní i ty polní :)
Jihomoravský kraj
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky
  • Vlakem

Augustiniánské opatství na Starém Brně v polovině února zpřístupnilo zcela nové Muzeum starobrněnského opatství. Expozice přibližuje téměř sedmisetletou historii starobrněnského kláštera. V autentickém prostředí zhlédnete unikátní předměty ze sbírek brněnských augustiniánů a archeologické nálezy spojené s počátky Starého Brna. Pozornost upoutají obrazárny sakrálního a profánního umění, stejně jako liturgické předměty a roucha. Stranou nezůstanou ani významné osobnosti kláštera a důležité mezníky v jeho historii. Stálá expozice Mendelova muzea Vám kromě principů dědičnosti přiblíží zejména osobnost G. J. Mendela. Seznámíte se s Mendelem vědcem i opatem. Dozvíte se zajímavosti spojené s jeho životem, dětstvím, studiem a jeho zájmem o meteorologii i včelařství.

Jen přibližně 250 metrů od Starobrněnského kláštera se nachází poslední dochovaný letohrádek v Brně i na Moravě – Letohrádek Mitrovských. Od 5. května do 24. června se zde koná atraktivní retro výstava Léto v Brně, která připomene historii i současnost brněnských plováren, městských a říčních lázní, přehrady, přiblíží letní i plážovou módu napříč 20. stoletím, část sbírky historických trojkolek a bicyklů a mnohé další. Přijďte zavzpomínat na plavky Vašich babiček a dědečků, dozvědět se o vývoji hygieny a trávení volného času v Brně 20. - 70. let 20. století... Budete překvapení!

Fotogalerie