Sezóna 2020 na Slezskoostravském hradě právě startuje!

Letošní novinky v hradním areálu

  • Ostrava-slezkoostravsky-hrad-teaser.jpg

Sezóna 2020 na Slezskoostravském hradě právě startuje!

Od pátku 15. května otevíráme hradní brány a vy můžete relaxovat, odpočívat a načerpat novou energii na některém z hradních nádvoří, na terasách, případně v hradní kapli. Platí jednotné vstupné 20 Kč (děti do 5 let zdarma).
Od pondělí 25. května pak otevíráme celý hrad (vyjma suterénu hradního paláce, kde připravujeme nové expozice).

Na co se můžete s novou sezónou těšit?

Muzeum Jantarové stezky a Hedvábné cesty je první a unikátní muzeum programově zaměřené na prezentaci legendárních dálkových obchodních tras. Těšit se můžete na výjimečné, neznámé a dosud nevystavené originální artefakty převážně ze soukromých sbírek, které dokumentují život na dálkových cestách, jimž je muzeum věnováno. Ostrava se tak stává dějištěm světových dějin, neboť tyto cesty byly pro Starý svět životně důležité. Veřejnosti představíme také původní a originální rekonstrukční kresby, atraktivní hmotové modely a virtuální animace. Součástí expozic je model Slezskoostravského hradu vycházející z jeho podoby v 19. století.
Komentované prohlídky hradu s průvodci Ostravainfo.
Nové expozice v suterénu Hradního paláce.

Jsme tu pro vás denně od 10:00 do 18:00. Provozní dobu, vstupné a jiné praktické informace najdete na www.slezskoostravskyhrad.cz a na facebooku, instagramu @slezskoostravskyhrad.

×
Newsletter