Putování po Moravskoslezských památkách, které se budou líbit každému

Pokud míříte na výlet se skupinou lidí nesourodých zájmů, jeďte objevit Flemmichovu vilu v Krnově, zámek Kravaře a muzeum v Hlučíně.
Moravskoslezský kraj
  • Autem

Každý z nás má o výletech po Česku trochu jiné představy. Zatímco jednoho člena rodiny baví návštěva muzeí, jiný může dávat přednost architektuře nebo prohlídkám zámků. Proto jsme pro vás připravili trasu, na které si každý přijde na to své.

První zastávka: Flemmichova vila v Krnově

V naší historii se to jen hemží zvučnými jmény průmyslnických rodin. Kromě toho, že dávaly lidem práci se dost často angažovaly i ve společenském a  kulturním dění. Jednou z mnoha byla rodina textilního magnáta Theodora Flemmicha, který nechal postavit Flemmichovu vilu v Krnově. Ačkoliv do roku 2003 sloužila dobročinným účelům, v současné době v ní najdete kromě krátkodobých výstav i expozici Městského muzea Krnov.
Pokud by vás pobyt ve městě uchvátil natolik, že byste se na něj chtěli podívat i z vrchu, naplánujte si výlet k rozhledně Ježník. Výhled z trochu bližší rozhledny Cvilín, je nám v letošním roce z důvodu rekonstrukce odepřen, ale můžeme si prohlédnout stejnojmenné poutní místo a zříceninu hradu Šelenburk.

Druhá zastávka: Zámek Kravaře

Pokud jste romantické duše nebo máte prostě jenom děti, které se vyžívají v návštěvách krásných moravských zámků, nechte se pozvat do zámku Kravaře. Tato barokní stavba v sobě ukrývá mimo jiné alchymistickou dílnu, Rytířský sál nebo barokní kapli s nově zrestaurovanou nástěnnou freskou. Aby byl váš zážitek z návštěvy opravdu kompletní, neměli byste si nechat ujít ani odpočinek v udržované zámecké zahradě. Její zajímavostí je i golfové hřiště, takže může jít o dobrý individuální program pro sportovce, kteří nechtějí jít na prohlídku spolu s vámi. Případně je vyšlete do Aquaparku Kravaře, ve kterém se s nimi zase setkáte.

Třetí zastávka: Muzeum Hlučínska

Jakmile se vyřádíte ve vodě, vydejte se na cestu k naší dnešní třetí památce - Hlučínskému zámku, ve kterém sídlí Muzeum Hlučínska. To se zaměřuje na pestrou historii a kulturu tohoto regionu, kterou reprezentuje stálá expozice "Kdo jsou lidé na Hlučínsku". Tu během roku doplňuje několik dalších krátkodobých výstav.
Svou návštěvu Hlučína pak zakončete prohlídkou areálu čs. opevnění Hlučín-Darkovičky, v jehož sousedství je MO-S 21 Jaroš – muzeum a MO-S-17. Délka dnešního výletu je 50 km.

 

Fotogalerie