Příběhy z kasemat hradu Špilberku

Jihomoravský kraj
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky
  • Vlakem

Hrad a pevnosti Špilberk má pro své návštěvníky hravou novinku – zážitkovou prohlídku slavných kasemat s tabletem. Spojuje se v ní hra plná úkolů a šifer s rozšířenou realitou, díky které lidé spatří to, co už v kasematech dávno není. Hráči při této netradiční prohlídce poznají, že opravdové příběhy ze špilberských kasemat jsou ještě děsivější, než známé povídačky.

V prohlídce se kloubí hádanky a úkoly, videa a rozšířená realita. Uvidíte skrze ni i věci, které už v kasematech dávno nejsou, např. zaniklý přístavek v západním příkopu. Nebudete si pouze hrát, důležitý je i edukační rozměr novinky. Atraktivní zážitkovou formou poznáte reálné postavy z dějin kasemat. Po vyluštění úkolů se vám navíc odhalí různé informace a zajímavosti, ale také cesta dál.

V naší novince se přenesete v roli lékaře do období mezi léty 1742 až 1786. Potkáte stavitele Rochepina, barona Trencka nebo vězně Gromanna odsouzeného na doživotí v temné kobce. Spolu s nimi prožijete jejich autentické, historicky doložené příběhy. Události zobrazené ve hře se takto skutečně staly nebo mohly stát. Čeká vás něco mezi prohlídkou a hrou, něco úplně nového. Kombinace rozšířené reality a gamifikace (zherňování) je u nás zatím ojedinělá, nic podobného dosud české památky ani muzea nenabízejí.

Fotogalerie