Prázdinové plavby k ostrožskému zámku po Baťově kanále

Připlujte až k zámku stylově lodí!
Zlínský kraj
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky
  • Vlakem

Na výlet netradičně lodí...

Jedním z turistických lákadel během hlavní turistické sezóny na Ostrožsku jsou pravidelné prázdninové plavby po Baťově kanále. Také v letošním roce budou moci návštěvníci připlout k ostrožskému zámku stylově lodí jak ze směru od Uherského Hradiště, tak ze směru od Veselí nad Moravou.

Plavby mezi Uherským Hradištěm a Uherským Ostrohem se konají každou prázdninovou sobotu v červenci a srpnu (tj. v sobotu 6., 13., 20., 27. července a 3., 10., 17., 24. a 31. srpna 2019). Loď Hollandia bude vyplouvat z přístaviště v Uherském Hradišti v 11:00 a se zastávkou v Kostelanech nad Moravou (ve 12:00) připluje do přístaviště v Uherském Ostrohu ve 13:15. Zpět z Uherského Ostrohu se loď vrací v 15:00 a přes Kostelany nad Moravou (zastávka v 16:15) se vrátí do Uherského Hradiště v 17:15. Cena lodních lístků pro uherskohradišťskou plavbu je 150 Kč (jednosměrný lístek) nebo 210 Kč (zpáteční lístek). Dětské lístky se prodávají se slevou 40 %. Na palubu lodi si lze vzít také jízdní kolo (cena za jeho přepravu je 30 Kč).

Plavby mezi Veselím nad Moravou a Uherským Ostrohem se pak konají každou prázdninovou neděli v červenci a srpnu (tj. v neděli 7., 14., 21., 28. července a 4., 11., 18. a 25. srpna 2019). Loď Danaj popluje z přístaviště Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou, odkud bude vyplouvat v 10:00. Plánovaný příjezd do Uherského Ostrohu je v 11:00. Odpoledne se pak loď vrací do Veselí nad Moravou – z Uherského Ostrohu bude vyplouvat ve 14:00 z přístaviště pod plavební komorou a do Veselí nad Moravou připluje v 15:00. Během této plavby budou pro rodiny s dětmi na palubě lodi k dispozici animátoři, kteří pro děti připraví tematický program zaměřený na řeku Moravu, její faunu a flóru. Rodiče si tak budou moci užít ničím nerušenou plavbu. Cena lodních lístků pro veselskou plavbu je 180 Kč pro dospělé a 110 Kč pro děti (jednosměrný lístek) nebo 220 Kč pro dospělé a 130 Kč pro děti (zpáteční lístek). 

Rozmanitá prázdninová nabídka zámku v Uherském Ostrohu...

Čas strávený v Uherském Ostrohu můžete využít k návštěvě ostrožského zámku se třemi prohlídkovými trasami – netradiční fantasy prohlídkou podzemí zámku s expozicemi Křišťálové jeskyně, Atlantidy, podzemní rozhledny a planety jednorožců Lukumy, historicky laděnou prohlídkou do zámecké věže s návštěvou expozice věnované historii Uherského Ostrohu. Třetí možností je pak návštěva interaktivní výstavy Radek Pilař dětem, autora známých postaviček Večerníčka nebo Rumcajse, Manky a malého Cipíska, která bude během letních prázdnin umístěna v Zámecké galerii. Vychutnejte si prázdninové plavby po Baťově kanále a připlujte do Uherského Ostrohu stylově lodí - téměř až k zámku!

Fotogalerie