Pohoda a relax na zámku v Holešově

Zlínský kraj
  • Kroměříž
  • Zlín
  • Hostýnské vrchy
  • Autem
  • Vlakem

Pohoda, relax a rozhodně mnoho příjemných prožitků!

To vám nabízí výlet do holešovského zámku. Pokud hledáte odpočinek, chcete se projít a poslouchat jen šumění stromů, jste na správném místě. A pokud k tomu přidáte i trochu kultury, jste opravdu na tom pravém místě.


Zámek Holešov je raně barokní památka, jeden z největších moravských zámků obklopený krásným parkem francouzského typu, na něhož navazuje obora. Po nedávné rozsáhlé rekonstrukci slouží především jako kulturně-společenské centrum a v každé roční době, zejména od jara do podzimu, nabízí mnoho pozvánek na kulturní vyžití. Aktuální nabídku se vždy dovíte v zámeckém informačním centru.

Kromě toho se můžete procházet ve zmíněném parku, který je stále volně přístupný. Čekají na vás dlouhé aleje obklopené zámeckými kanály ve tvaru Neptonova trojzubce, Růžová zahrada a další romantická zákoutí, výsledek díla italských architektů 17. století s ambicí přiblížit se francouzskému Verssailles. Vždy zde můžete rozložit deku a užít si piknik s rodinou nebo přáteli.


Zámek nabízí také tradiční prohlídkový okruh, který můžete propojit s blízkou zámeckou kovárnou. V dosahu jsou také kavárny a cukrárny s vyhlášenými dortíčky. Před zámkem se nachází parkoviště pro automobily či autobusy. Výlet do Holešova je výlet za prožitky!