Podzemí ostrožského zámku

Multimediální fantasy prohlídková trasa podzemím ostrožského zámku s expozicemi Křišťálové jeskyně, Atlantidy a planety jednorožců Lukumy.
Zlínský kraj
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky
  • Vlakem

V podzemí zámku v Uherském Ostrohu se nachází moderní multimediální prohlídková trasa s několika expozicemi zaměřenými na fantastické světy.

Projekt je své podobě unikátním počinem v celé ČR a nabízí návštěvníkům zklidnění od hektického způsobu života. V parným dnech je pak malým bonusem i příjemné osvěžení v tajuplných prostorách této prohlídkové trasy. Součástí podzemí zámku jsou expozice Křišťálové jeskyně, Paměti světa – Atlantidy, podzemní rozhledny a tajemné planety jednorožců Lukumy. Na začátku prohlídky průvodci všechny odvážné členy expedice trochu vyděsí vyprávěním o záhadných událostech, které se v podzemí ostrožského zámku dějí, a poté je zavedou do Křišťálové jeskyně. Jejím hlavním tématem je voda, jejíž křehkost se odráží ve skleněné kapce. V celé jeskyni je viditelná hra se světlem – během krátkého časového úseku se zde vystřídá světlo od ranních červánků, přes polední sluníčko a večerní západ slunce až po svit měsíce. Ve druhé místnosti je  instalována interaktivní expozice Paměť světa – Atlantida, která na pozadí iluze podmořského světa zachycuje poselství starých civilizací. Lze v ní obdivovat miliony let staré kameny, krystaly, polodrahokamy, krásu obrazů Zdeňka Hajného a nechat se unášet měnící se kompozicí obrazů a vesmíru. Před přesunem na planetu jednorožců Lukumu musejí návštěvníci zdolat pochod tmavou chodbou osvětlenou pouze plápolavým světlem hořících svíček. Projdou kolem podzemní rozhledny, pravděpodobně nejníže položené rozhledny na celém světě. Po přesunu na planetu Lukuma se všichni členové skupiny kochají nádhernými jednorožci, kteří se pomalu vynořují z temnoty. Přijměte i vy naše pozvání do Uherského Ostrohu a vydejte se objevit skrytou perlu Slovácka a její největší klenot – prohlídkovou trasu podzemím ostrožského zámku.

Otevírací doba na prohlídkové trase podzemím ostrožského zámku a kontakty naleznete na:

https://www.uhostroh.cz/index.php/kultura-turismus/prohlidkove-trasy/podzemi-zamku 

 

 

Fotogalerie