Pevnost poznání opět zve do svých expozic

Olomoucký kraj
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky
  • Vlakem

Pevnost poznání otevře své brány v sobotu 23. května

Dobrá zpráva pro všechny děti i rodiče, kteří milují vědu! Po dlouhých 75 dnech opět ožijí expozice centra popularizace Pevnosti poznání v Olomouci. Brány poznání se pro veřejnost otevřou vsobotu 23. května v 9 hodin. Při znovuotevření muzea vědy budou zaměstnanci postupovat podle hygienických opatření, která vyplývají z aktuálních nařízení Vlády ČR. Kapacita budovy bude omezena na 100 návštěvníků v jednu chvíli a pracovníci budou klást důraz na dodržování dvoumetrového odstupu v jednotlivých částech muzea. U vstupu budou umístěny dezinfekční prostředky, kterými budou ošetřovány i jednotlivé vystavené předměty, a to i během provozu.

Novinky v expozicích

Návštěvníci se hned po otevření seznámí s atraktivními programovými novinkami včetně exponátů, které tým Pevnosti připravil společně s odborníky z Přírodovědecké fakulty UP. Aktuálně spolupracuje s katedrou fyzikální chemie na expozici popularizující aplikaci nanotechnologií, vybrané předměty vznikají po konzultacích s geografy, geology, geoinformatiky, zoology i botaniky. Poprvé zájemci uvidí například exponáty, které názorně ukážou, jak ve velkém měřítku vyčistit znečištěnou vodu.

Už 5 let s vámi...

Muzeum vědy letos oslavilo pět let od svého otevření. Malé i velké návštěvníky zve do úžasného světa vědy, který vůbec nemusí být nudný nebo složitý. Právě naopak. Pevnost dokázala, že věda může bavit každého. Od čtyřletých dětí až po jejich prarodiče. Ročně do ní zavítá na 100 tisíc návštěvníků. Ohlas veřejnosti je výsledkem úsilí týmu Centra popularizace Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který s obrovskou energií připravuje portfolio aktivit, díky kterým se do expozic lidé vracejí

Fotogalerie