Nejkrásnější pohádkový svět na Starých Hradech

HRAD A ZÁMEK STARÉ HRADY je vaším nejlepším tipem na VÝLET PRO DĚTI I DOSPĚLÉ

Původně gotický hrad s renesančním zámkem a předzámčím se nachází v Českém ráji - jižně od Jičína u obce Libáň. První písemná zmínka pochází již z roku 1340. Dnes se tu dokonale snoubí historie s pohádkou.

Vybírat si zde můžete hned z několika pohádkových i historických prohlídkových okruhů, v nichž uvidíte na 450 pohádkových bytostí – jako draky, princezny, rytíře, obry, vodníky, skřítky, čarodějnice a mnoho dalších. Provádět vás budou opravdové živé pohádkové bytosti – krásné princezny, udatní rytíři či veselé čarodějnice. Můžete zde navštívit ZÁMECKÉ POHÁDKOVÉ SKLEPENÍ s obry, vodníky, čertíky a draky. NOVINKOU roku 2020 je tu Dračí ledové království a safíroví draci. Na HRADNÍ POHÁDKOVÉ PŮDĚ vás čeká lekce čarodějného létání na koštěti a kromě čarodějnic a skřítků i strážci velkého dračího pokladu - Obří rubínoví draci. Nejnovějším pohádkovým okruhem je ZDRAVOSVĚT a DRAČÍ KRÁLOVSTVÍ s veselými skřítky ovocňáky, saláťáky a dračí zuboopravnou. Uvidíte tu i spoustu draků a nakonec navštívíte Dračí královskou komnatu, kde vládne samo Jeho Veličenstvo, dračí král Rozumbraďák XVI.

Pro dospělé je po celý rok připravena prohlídka hradu a zámku s unikátními expozicemi z dob habsburské monarchie v prohlídkovém okruhu "JAK SE ŽILO ZA CÍSAŘE PÁNA FRANTIŠKA JOSEFA I.". Novinkou letošního roku je prohlídkový okruh věnovaný historii piva a pivovarnictví – "PIVO –POKLAD ČECHŮ". Během letních prázdnin můžete vidět Velkou kouzelnickou show a souboje rytířů dobra a zla - a to každou středu, sobotu i neděli.

Otevřeno je tu celoročně a za každého počasí.

Více informací na WWW.STAREHRADY.CZ

×
Newsletter