Chvalský zámek Praha

10 let kulturní činnosti v obnoveném areálu.
Hlavní město Praha
  • Na kole
  • Autem
  • Pěšky

Chvalský zámek najdete na samém okraji Prahy v Horních Počernicích. Svým prostým vzezřením připomíná spíše původní gotickou tvrz z počátku 15. století, která byla postupem doby přestavěna na renesanční zámek, a zpřístupněna až po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2008. Letos je to tedy přesně deset let, co se zámecké brány otevřely veřejnosti.

Historicky cenný areál skrývá nádherné nádvoří, sklepy vytesané v pískovcové skále a reprezentativní salonky, využívané pro firemní akce a svatby. V přízemí najdete prodejní galerie a infocentrum. V sálech v 1. patře se konají výstavy pro děti i dospělé. Můžete se zde potěšit aktuálními výstavními projekty a z kalendáře kulturních akcí pro sebe vybrat tu, která vás zaujala. Během roku můžete navštívit několik jednorázových akcí laděných zážitkově s důrazem na děti a rodiny.

Hledáte-li krásné místo pro svatbu či svatební hostinu, našli jste správně. Svatební obřady zde jsou velmi romantické a pro svůj velký den si můžete vybrat reprezentativní obřadní síň či půvabné kryté nádvoří. Pořádáme i večerní obřady na osvětleném zámeckém nádvoří a uděláme vše proto, aby atmosféra svatebního obřadu byla pro vás nezapomenutelná.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Fotogalerie