Chvalský zámek - detektivní hry pro celou rodinu

Hlavní město Praha
  • Autem
  • Pěšky

Řešíte rádi zamotané hádanky, šifry nebo rovnou celé detektivní případy? Dokážete spolupracovat v rodinném týmu a pátrat společně na vlastní pěst? Pak jsou detektivní hry pro vás jako stvořené. V rámci každé z výstav Chvalského zámku si můžete vyzkoušet jaké to je, stát se na chvíli opravdovým detektivem, a přijít na kloub zámecké záhadě. Detektivní případy jsou určené pro školní děti do 12 let a rodiče či prarodiče bez omezení věku.

Jak takové pátrání probíhá?

V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi a je jen na vás, zda si s nimi poradíte. Stopy totiž vedou nejen výstavami, ale celým zámkem včetně míst, kam je běžným návštěvníkům vstup zapovězen. Úspěšné luštitele čeká začátek slibné detektivní kariéry i zasloužená odměna.

Kdy můžu začít pátrat?

Nejbližší detektivní týden se zábavnou výstavou „Pojďte děti, budeme si hrát!“ můžete navštívit od 22. do 28. 6. Stejný detektivní příběh můžete přijít vyřešit také o prázdninách v týdnu 10. – 17. 7. a o měsíc později 14. – 21. 8. Veškeré aktuální informace a termíny dalších detektivních dnů sledujte na zámeckém webu chvalskyzamek.cz či na Facebookovém profilu Chvalského zámku.

Kudy na zámek?

Věříme, že jako správní detektivové byste cestu na zámek vypátrali i bez nápovědy. Přikládáme tedy alespoň malé nasměrování:
Chvalský zámek najdete na okraji Prahy v Horních Počernicích. Otevřeno má každý den od 9:00 do 18:00 hodin, dokonce i o víkendech a o svátcích.