Betlémy a retro Vánoce v Letohrádku Mitrovských v Brně

Výstava historických i soudobých betlémů a vánočním retrem.

Tradiční brněnská vánoční výstava betlémů v Letohrádku Mitrovských je tento rok ve znamení RETRA. 

Ať už jste místní nebo si do Brna musíte dojet, nevynechejte jedinou zdejší výstavu betlémů a vánočních ozdob - v posledním brněnském letohrádku. Když už se na Staré Brno vypravíte, projděte se také kolem gotické baziliky na Mendlově náměstí nebo po ulici Hlinky (kolem Výstaviště) s krásnými secesními domy a vilkami z různých období. Horký nápoj vám poskytne například restaurace Mitrovski v těsném sousedství letohrádku. Ale teď už k samotné výstavě.

Společně s Retro muzeem Brno zavzpomínáte na dobové vánoční dekorace, křehké skleněné ozdoby a samozřejmě betlémy. Vánoce od 50. do 80. let 20. století uvidíte v náznakové kuchyni, dětském pokoji, ale především ve slavnostně vyzdobeném obývacím pokoji. Návštěvníci, ať už pamětníci nebo mladší generace, si připomenou nebo se seznámí s ručně vyráběnými stojánky na stromečky, ikonickým vánočním osvětlením, dárky z Prioru i Tuzexu zabalenými v originálních balících papírech, hračkami a podobně. 

Pro nejmenší návštěvníky je připraveno jedno velké pohádkové překvapení spojené se zimními zasněženými lesy, hájky a palouky, ale i jeskyněmi. Pro dospělé pořádáme předvánoční bazar knih a prodej ozdob na stromky.

Výstava se koná od 5. prosince do 17. ledna, konkrétní provozní dny a otevírací časy jsou aktualizovány na www.letohradekbrno.cz a na facebooku. Otevřeno je také na Štědrý den 24. 12. a na 2. svátek vánoční 26. 12. 

×
Newsletter