Soutěž

Objevuj památky s princeznou Arabelou

Autoři projektu Objevuj památky podporujícího 4. rokem nestátní kulturní a technické památkové objekty letos našli inspiraci v seriálovém nápadu propojení říše pohádek se světem lidí. Tak jako pohádkové příběhy neodmyslitelně patří k památkám, patří v dnešní době památky (k) návštěvníkům. Nad realizací této myšlenky převzala patronát jedna z našich nejznámějších televizních princezen - Arabela. Představitelka titulní role, slovenská herečka Janu Nagyová, se stala nejenom tváří projektu, ale pozve vás během půl roku na zajímavé výlety a také osobně, před koncem roku, vyhodnotí facebookovou a instagramovou fotosoutěž (viz níže).

Arabela Jana Nagyová:

„Hrady, zámky a další památky mám velmi ráda. Často je s rodinou navštěvuji a obdivuji jejich různorodou architekturu, zajímavé interiéry a sbírky. Ze všeho nejraději tam ale sním. Přemýšlím, kdo se tady v minulosti procházel, kdo tu seděl, a také se kochal stejně jako já. Těším se, že vás od jara do podzimu osobně pozvu na několik krásných historických míst“.

Instagramová a facebooková soutěž

Vydejte se na výlet na památku zapojenou v projektu Objevuj památky a nápaditě ji vyfoťte tak, aby bylo poznat, kde se nacházíte. Na Instagramu ji označte #objevujpamatky, na Facebooku označte a pošlete na @objevujpamátky.

  • Nejzdařilejší fotografie vybere 3-členná porota a určí 6 výherců.
  • Hlavní cenou je replika kouzelného prstenu.
  • Další ceny jsou pak dárkové DVD sety seriálu Arabela.
  • Ceny v měsíci listopadu 2021 předá osobně Arabela - Jana Nagyová.
  • Výherci nejhezčích fotografií: M. Reissmuellerová, T. Herynková, A. Petrová (1.-3. místo: "kouzelný prosten"), B. Kůglová, K. Kracíková, M. Vondra (4.-6. místo: DVD set Arabela)