Začíná celostátní festival Muzejních nocí

Jubilejní 15. ročník Festivalu muzejních nocí bude probíhat ve dnech 17. května až 8. června 2019.

  • blansko-teaser.jpg

Muzea, galerie a památky nabízí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Úspěch festivalu je mimořádný a každý rok se k němu připojuje stále více měst, objektů a institucí - v příspěvku se budeme věnovat jižní Moravě.

Již 17. 5. se Muzejní noc koná v Jihomoravském muzeu ve Znojmě v Domě uměníMinoritském klášteře a na Znojemském hradě, dále na zámku v Hodoníně v Masarykově muzeu, na zámku v Blansku v Muzeu Blanenska nebo v Mikulově v Regionálním muzeu.

V Brně (www.brnenskamuzejninoc.cz) se 18. 5. zapojí např. na hradě Špilberku (Muzeum města Brna), v Letohrádku Mitrovských, v Augustiniánském opatství (Mendelovo muzeum MU) a na mnoha dalších místech po celém městě, v blízkosti Brna např. v památníku Mohyla míru nebo klášterech v RajhraděPředklášteří (Muzeum Brněnska), v hraběcí rezidenici v Boskovicích (Muzeum regionu Boskovicka) a na zámku ve Slavkově.

24. 5. můžete večer a v noci zavítat na zámek do Vyškova (Muzeum Vyškovska) a 7. 6. do Břeclavi (Muzeum a galerie Břeclav).

Celostátní program Festivalu muzejních nocí najdete na www.cz-museums.cz/prihlasky/festival_muzejnich_noci/.

×
Newsletter