Start celostátního projektu OBJEVUJ PAMÁTKY

Česká republika je bohatší o nový turistický portál.

  • teaser-01-result.jpg

Start celostátního projektu Objevuj památky

Začátkem hlavní turistické sezóny odstartoval nový celostátní projekt OBJEVUJ PAMÁTKY, iniciovaný brněnským Letohrádkem Mitrovských, který chce sdružovat a prezentovat soukromé, obecní, městské a krajské historické objekty.

Jak uvádí autor projektu Mgr. Petr Lukas: „Chceme médiím i návštěvníkům ukázat, že v ČR neexistují jen notoricky známé památky, ale stovky dalších míst, které si zaslouží pozornost a rozhodně stojí za návštěvu!“ Do projektu, který je v rámci prvního ročníku založen na novém přehledném webovém portálu www.objevujpamatky.cz  s podporou sociálních sítí a na tištěné brožurce, se zapojilo přes 60 kulturních a technických památek, rozčleněných podle kategorií hrady + zámky, tvrze + pevnosti, vily + letohrádky + paláce, církevní památky a technické památky. Další dělení, pro jednodušší vyhledávání, je podle krajů.

Zároveň chceme postupně a prozatím v omezené míře prezentovat stovky dalších památek, které, jak autor nápadu věří, přistoupí do projektu během nejbližších dvou let. Jelikož má projekt nabídnout komplexní informace v oblasti "památkového" cestovního ruchu, ve smyslu vše na jednom místě, výhledově se cestovatelé dozví také o stravovacích a ubytovacích možnostech v blízkosti památek, stejně jako o dalších turistických atraktivitách jako jsou například rozhledny, jeskyně, zábavní rodinná centra apod. Zároveň o sobě budou moct dát vědět také organizátoři velkých kulturních akcí a festivalů.

„Budeme rádi, když web, sociální sítě a brožurka, poslouží jako praktičtí rádci pro výpravy za poznáním a budou inspirovat k objevování památek co nejširším návštěvnické spektrum“, shrnul začátek propagačních aktivit kulturních a technických památek v ČR Mgr. Lukas.

×
Newsletter